Oczka wodne

W swoim szerokim zastosowaniu zeolit znajduje zastosowanie także w oczyszczaniu wody. Dzieje się tak za sprawą jego szkieletowej konstrukcji, dzięki której posiada unikatowe właściwości molekularno-sitowe, sorpcyjne i jonowymienne.

Najczęściej stosowanym zeolitem w efektywnym oczyszczaniu wody jest klinoptyolit. Posiada on doskonałe właściwości pod względem wymiany jonowej, adsorpcji, stabilności i trwałości struktury. Dzięki temu stał się bezkonkurencyjnym materiałem filtracyjnym, który sprawdza się w warunkach gdzie występuje duże stężenie amoniaku. Źródłem zeolitu w oczkach wodnych i akwariach, są zwykle resztki pokarmu ryb oraz ekskrementy. Zastosowanie zeolitu w tych warunkach, zapewnia klarowanie wody oraz zapobieganie rozmnażania się glonów. Ponadto materiał ten stwarza przyjazne warunki do życia bakteriom, które żywiąc się azotami i fosforanami obniżają ich stężenie w wodzie. Brak pokarmu zaś, skutkuje eliminacją glonów. Przy stosowaniu zeolitu należy pamiętać, że najlepiej sprawdza się, wówczas gdy woda przepływa przez system filtracyjny. ​

 

Andalusia Sp z o.o.

ul. Solec 81B, lok. A-51

00-382 Warszawa

NIP: 107-00-06-379

REGION: 140853085

 

Nasze marki

Prezent dla Kota

Zakarpacki Zeolit

Formularz kontaktowy

token
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij