Pianka poliuretanowa

Materiały budowlane i przemysł tapicerski.

Zastanawiają się państwo, co może łączyć materiały budowlane i przemysł tapicerski? Otóż jest to wykorzystanie nowoczesnych technologii produkcyjnych oraz zastosowanie własnych surowców. W efekcie staramy się uzyskać wysoką jakość przy jednoczesnym zachowaniu niskiej ceny. To właśnie odróżnia nas od konkurencji. Oferowane przez nas pianki poliuretanowe elastyczne i tkaniny podnoszą jakość mebli tapicerowanych. Zaś materiały budowlane cechuje duża wytrzymałość i uniwersalność zastosowania.

 

Andalusia to firma prężnie działająca na rynku. Stale rozwijamy się, by oferować naszym klientom możliwość coraz to większego wyboru. Dlatego oprócz własnych produktów, chcemy zaoferować państwu również szeroką gamę produktów naszych partnerów.

 

Pośród rynku przesyconego licznymi produktami średniej klasy, my wciąż pozostajemy na wysokim poziomie. Stąd w aktualnym programie naszej produkcji własnej, znajdują się różnego rodzaju pianki poliuretanowe elastyczne. Swoje zastosowanie znajdują one głównie w produkcji mebli tapicerowanych, w tym materacy (również tzw. Boneli) i poduszek. Dzięki nowoczesnym technologiom, które wykorzystujemy w procesach produkcji i przetwórstwa pianek Andalusia, nieustannie podnosimy walory użytkowe i estetyczne. Wyroby te śmiało mogłyby pretendować do miana dzieł sztuki, co potwierdza ich niesamowite powodzenie od Niemiec aż po Azerbejdżan.

 

Uniwersalność pianek Andalusia pozwala na stosowanie ich do każdego typu mebli tapicerowanych. Przy wyborze odpowiedniej pianki, należy uwzględnić jej przeznaczenie. Decyzja jaki typ pianki użyć powinna zostać podjęta już na etapie projektowania mebli. Czynniki na jakie należy zwrócić uwagę to:

 • grubość elementu z pianki,

 • rodzaj obicia (pokrycia),

 • dopuszczalne obniżenie twardości,

 • odkształcenie podczas użytkowania,

 • typ stosowanych sprężyn (o ile się je stosuje).

 

Warto zaznaczyć, że najlepsze własności podczas długotrwałego użytkowania (najmniejsze odkształcenie trwałe) wykazują pianki o największej gęstości pozornej. Najpopularniejszymi rodzajami pianek Andalusia w zależności od gęstości pozornej są:

 • 35 kg/m3 podstawowe części siedzisk, materace monolityczne.

 • 25 kg/m3 wyściółki sprężyn lub twardszych pianek, elementy siedzisk i oparć.

 • 22 kg/m3 wyściółki obić, elementy oparć, podłokietników itp.

 • 14 kg/m3 jest wykorzystywane w budownictwie i filtrowaniu wody


 

Pianki poliuretanowe stosowane są również w branżach nie związanych z meblarstwem. Wśród takich należy wymienić:

 • opakowania,

 • uszczelnienia,

 • budownictwo,

 • oczyszczanie wody.


 

Tkaniny

W dbałości o naszych partnerów w branży tapicerskiej z krajów byłego ZSSR, do swojej oferty wprowadziliśmy także tkaniny, w tym:

 • tkaniny dekoracyjne syntetyczne

 • tkaniny ,,shanil” w różnych rodzajach

 • tkaniny syntetyczne PCF

Dzięki dużemu doświadczeniu jakie posiadamy oraz owocnej współpracy, nawiązanej z producentami tkanin meblowych, obiciowych i tapicerskich z Polski, Turcji, Egiptu i Chin. Zapewniamy szeroki wachlarz wzorów, które z pewnością przypadną państwu do gustu.

 

Cegła klinkierowa

Jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych od lat jest cegła. Na całym świecie znajduje ona zastosowanie zarówno jako komponent konstrukcyjny w wielkich inwestycjach, małych formach architektury jak i w wystroju wnętrz będąc elementem dekoracyjnym.

 

W celu uzyskania artykułu o najwyższej jakości, cegłę wyrabia się dokładnie kontrolując skład i proces produkcji. W przypadku cegły elewacyjnej z Bogdanki wykorzystywany jest łupek ilasty towarzyszący złożom węgla kamiennego. To sprawia, że proces powstawania ceramiki EkoKLINKIER jest znacznie mniej szkodliwy dla środowiska, niż produkcja innych materiałów budowlanych.

 

Kolejną cechą wyróżniającą produkty EkoKLINKIER jest bogata paleta barw. Ciepłe pastelowe kolory nadadzą architekturze i wnętrzom przyjazny, a zarazem naturalny charakter. Odcienie w poszczególnych kolekcjach różnią się intensywnością i nasyceniem, wynikającym z technologii produkcji i temperatury wypalania. Elementy ceramiczne EkoKLINKIER można stosować posługując się jedną barwą lub zestawiając ze sobą cegły o różnych odcieniach. Powierzchnie ceramiczne można łączyć również z innymi materiałami. Cegły z Bogdanki świetnie prezentują się w połączeniu z drewnem, szkłem, stalą i aluminium. Jedyną granicę stanowi wyobraźnia projektanta.

 

Zastosowanie produktów EkoKLINKIER:

 • Obramowanie okien

 • Kominy

 • Kominki

 • Ogrodzenia

 • Murki

 • Cokoły

 • Gzymsy

Nie są to wszystkie możliwe zastosowania, jakie daje EkoKLINKIER. Wszystko zależy od pomysłu osoby wybierającej nasze produkty.


 

Dodatek do betonu

Wyjątkowe właściwości zeolitu znalazły zastosowanie w branży budowlanej. Stosując go jako stabilizator uzupełniający mieszkankę, która dzięki zeolitowi łatwiej się formuje, wykorzystywany jest przy tworzeniu wylewanych podłóg, prefabrykatów, a także dachów.

 

Ponadto, zeolit stosuję się także jako dodatek do betonu, który poprawia jego jakość oraz innych materiałów budowlanych, pozytywnie wpływając na najczęściej kontrolowane parametry. Zeolit nie traci swoich cennych właściwości, ponieważ nie rozpuszcza się w wodzie, a co za tym idzie – pozostaje stabilny termicznie.

 

Materiał ten, doskonale sprawdza się też w produkcji pucolany, która jest dodatkiem do zapraw betonowych, efektywnie zwiększając jej wodoodporność. Zeolit stosuje się również podczas produkcji klinkieru, stanowiąc podstawowy substrat przy mieleniu cementu. Pozwala to obniżyć koszty jego wytwarzania aż o 15%. Używa się go również jako aktywatora klinkieru i żużlu, to zaś daje możliwość zastosowania większej ilości substratu, zmniejszając potrzebną ilość klinkieru.

Andalusia Sp z o.o.

ul. Solec 81B, lok. A-51

00-382 Warszawa

NIP: 107-00-06-379

REGION: 140853085

 

Nasze marki

Prezent dla Kota

Zakarpacki Zeolit

Formularz kontaktowy

token
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij